Sposób na ekspresowe wyleczenie, czyli skuteczna walka z przeziębieniem

Zazwyczaj we wrześniu przypominamy sobie to, czym jest prawdziwe przeziębienie. Jak bardzo jest męczące, uciążliwe i jak wiele zmienia w naszym codziennym życiu. Wtedy też zadajemy sobie pytanie: Ile trwa przeziębienie?

Lekarze zgodnie twierdzą, że zwykłe, czyli niepowikłane przeziębienie trwa zazwyczaj około 7 dni. Po tym czasie mogą jeszcze pozostać pewne objawy, które jednak nie są wyznacznikiem aktywnej infekcji. Mam na myśli na przykład kaszel poinfekcyjny.

chor1

Jeżeli dana infekcja jest przeziębieniem, a nie grypą, to pierwsze symptomy choroby możemy zauważyć nawet na trzy dni przed momentem, w którym nasze samopoczucie jest najgorsze. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że przeziębienie lubi rozwijać się powoli. W trzecim dniu, tzw. dniu kulminacyjnym, czujemy się bardzo źle i najczęściej to właśnie wtedy podejmujemy leczenie, czyli sięgamy po odpowiednie tabletki bez recepty, środki na przeziębienie i kaszel, albo stosujemy jeden preparat, który posiada te wszystkie właściwości (np. Febrisan zatoki – dowiedź się więcej o produkcje Febrsian zatoki z strony http://febrisan.pl/). A przecież mogliśmy się zacząć leczyć już o wiele wcześniej! W pierwszym dniu, w którym poczuliśmy się niewyraźnie.

Jak można łatwo przypuszczać, szybsze podjęcie leczenia to szybsze wyzdrowienie. Ale nie tylko. Działając od razu, dodatkowo uniemożliwiamy wirusom silne namnożenie się, przez co efektywnie ograniczamy ryzyko wystąpienia powikłań poinfekcyjnych, jak:

  • ból zatok
  • zapalenie płuc
  • zapalenie oskrzeli.

Inne sposoby na szybkie przywrócenie zdrowia

chor2

Stosowanie leków na przeziębienie dostępnych bez recepty to jedno. Drugie to właściwe postępowanie w tym szczególnym okresie, w którym nasz organizm musi stoczyć walkę z chorobą. Przede wszystkim należy dać mu szansę na spokojny powrót do zdrowia, więc jeśli tylko mamy taką możliwość, to warto pomyśleć o ograniczeniu naszych codziennych obowiązków przez przynajmniej tych kilka pierwszych dni. Dobrym sposobem jest również wzmacnianie organizmu naturalnymi sposobami, polegającymi na włączeniu do diety cytryny, czosnku, cebuli i miodu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *