przewóz zwłok z zagranicy

Sprowadzanie zwłok z zagranicy

Na pewno nie raz rzuciły Wam się w oczy komunikaty, że ktoś zbiera pieniądze na sprowadzenie ciała swojego bliskiego zmarłego do kraju. Nie ma co ukrywać, że nawet osoby młode, które miały tyle ciekawych planów na życie, chciały zacząć lepsze i bogatsze życie poza granicami naszego kraju, nagle umierają.

Nigdy nie można być pewnym, kiedy odejdzie się z tego świata, nawet wtedy, kiedy ma się tam ambitne plany na życie. Śmierć bliskich osób (nawet tych bardzo młodych) poza krajem może jednak spowodować bliskim masę problemów. Sprowadzanie zwłok z zagranicy to przede wszystkim ogromny koszt, który musi ponieść rodzina.Czasem nie stać ich na to, ponieważ cena za taki transport może dochodzić do dziesięciu tysięcy złotych, jak nie więcej. Kwota ta zależna jest po pierwsze od miejsca śmierci. Można to ująć w ten sposób:” im dalej, tym drożej”.

W Unii Europejskiej można postarać się o transport samochodem, co pozornie jest troszkę tańsze, niż sprowadzenie zwłok samolotem, chociażby zza oceanu. Zresztą z Ameryki, czy z innego kontynentu ciała inaczej nie sprowadzimy, jak tylko samolotem. W każdym razie można poprosić o trumnę i sprowadzenie jej do kraju. Można również zdecydować się na mniejszą urnę. Jednak nie myślcie, że jeżeli będzie urna to koszt będzie tańszy, bo tak jednak wcale nie jest. Dlatego wiele najuboższych rodzin prosi o wsparcie w takiej chwili, ponieważ tak bardzo im zależy na tym transporcie bliskich umarłych do rodzinnego domu. Jeżeli kwota nie zostanie uzbierana w odpowiednim czasie nasz bliskim zostanie pochowany na obcej ziemi. Mam jednak nadzieje, że jeżeli Wam przydarzy się taka sprawa uda Wam się z pomocą pracowników zakładu pogrzebowego sprowadzić swoich bliskich na rodzinny cmentarz.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *