Stojaki-rowerowe

Stojaki dla rowerów – jak powinny być wykonane?

Współcześnie oferowane stojaki rowerowe są projektowane w coraz bardziej finezyjny sposób. Uwzględnia się nie tylko kwestie zagospodarowania przestrzeni, organizacji miejsca publicznego oraz przede wszystkim – estetykę. Obecnie w produkcji stojaków rowerowych zwraca się przede wszystkim uwagę na prostotę estetyczną oraz atrakcyjność wyglądu danych stojaków rowerowych. Nowoczesne stojaki muszą jednakowoż bezwzględnie zapewniać bezpieczeństwo mieniu pozostawionemu w ich obrębie- stojaki muszą obsługiwać różne typy blokad, łącznie z tzw. U-lockami, które są obecnie standardem w zakresie produkcji akcesoriów miejskich, jak stojaki rowerowe.

Dlaczego stojaki dla rowerów są tak ważne?

Niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z redukcją ruchu samochodowego w obrębie miast. Eliminacja pojazdów mechanicznych wpływa nie tylko na emisję dwutlenku węgla, zużywanie paliw, ale i zabezpieczenie polskich miast przed smogiem. Pomimo stałego rozwijania infrastruktury rowerowej pod postacią między innymi ścieżek i śluz rowerowych, to wciąż stojaki rowerowe w miejscach użyteczności publicznej – galeriach handlowych, uczelniach wyższych oraz urzędach są dość rzadko spotykane. Aktywiści miejscy najintensywniej walczą o to, aby stojaki rowerowe były ogólnodostępne dla wszystkich i żeby nie mieć żadnych większych problemów związanych z użytkowaniem przestrzeni miejskiej i jej przemierzaniu za pośrednictwem klasycznego jednośladu.

Jak wykonane są obecnie stojaki rowerowe?

Współczesne stojaki muszą spełniać przede wszystkim wymagania jakościowe. Chodzi mianowicie o zabezpieczenie stojaków rowerowych przed działaniem czynników atmosferycznych oraz aktami wandalizmu. Powszechnie więc użytkownicy decydują się na takie rozwiązania, jak choćby stal cynkowaną, chronioną przeciwko korozyjnie – silnie odchodzi się od klasycznej malowanej stali oraz aluminium, jako materiałów wyjątkowo mało trwałych i podatnych na uszkodzenia. Koszt aplikacji klasycznych stojaków rowerowych, wystarczających pod względem miejsca dla przymocowania rowerów oraz zoptymalizowanych pod kątem bezpieczeństwa nie jest łatwym zadaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *