Stojaki-rowerowe

Stojaki dla rowerów – jak powinny być wykonane?

Współcześnie oferowane stojaki rowerowe są projektowane w coraz bardziej finezyjny sposób. Uwzględnia się nie tylko kwestie zagospodarowania przestrzeni, organizacji miejsca publicznego oraz przede wszystkim – estetykę. Obecnie w produkcji stojaków rowerowych zwraca się przede wszystkim uwagę na prostotę estetyczną oraz atrakcyjność wyglądu danych stojaków rowerowych. Nowoczesne stojaki muszą jednakowoż bezwzględnie zapewniać bezpieczeństwo mieniu pozostawionemu w ich obrębie- stojaki muszą obsługiwać różne typy blokad, łącznie z tzw. U-lockami, które są obecnie standardem w zakresie produkcji akcesoriów miejskich, jak stojaki rowerowe.

Dlaczego stojaki dla rowerów są tak ważne?

Niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z redukcją ruchu samochodowego w obrębie miast. Eliminacja pojazdów mechanicznych wpływa nie tylko na emisję dwutlenku węgla, zużywanie paliw, ale i zabezpieczenie polskich miast przed smogiem. Pomimo stałego rozwijania infrastruktury rowerowej pod postacią między innymi ścieżek i śluz rowerowych, to wciąż stojaki rowerowe w miejscach użyteczności publicznej – galeriach handlowych, uczelniach wyższych oraz urzędach są dość rzadko spotykane. Aktywiści miejscy najintensywniej walczą o to, aby stojaki rowerowe były ogólnodostępne dla wszystkich i żeby nie mieć żadnych większych problemów związanych z użytkowaniem przestrzeni miejskiej i jej przemierzaniu za pośrednictwem klasycznego jednośladu.

Jak wykonane są obecnie stojaki rowerowe?

Współczesne stojaki muszą spełniać przede wszystkim wymagania jakościowe. Chodzi mianowicie o zabezpieczenie stojaków rowerowych przed działaniem czynników atmosferycznych oraz aktami wandalizmu. Powszechnie więc użytkownicy decydują się na takie rozwiązania, jak choćby stal cynkowaną, chronioną przeciwko korozyjnie – silnie odchodzi się od klasycznej malowanej stali oraz aluminium, jako materiałów wyjątkowo mało trwałych i podatnych na uszkodzenia. Koszt aplikacji klasycznych stojaków rowerowych, wystarczających pod względem miejsca dla przymocowania rowerów oraz zoptymalizowanych pod kątem bezpieczeństwa nie jest łatwym zadaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *