passe partout

W kręgu fotograficznych pomysłów na prezent

Wśród nietuzinkowych pomysłów na prezent prym wiodą zawsze te, które budzą sentymentalne wspomnienia i cieszą przez długie lata. Zwłaszcza najbliższym warto od czasu do czasu sprezentować coś, co przypominać będzie o łączącej więzi, wspólnych przygodach i doświadczeniach. Choć może się wydawać, ze w dobie wszechobecnych smartfonów wyposażonych w aparaty cyfrowe, fotografie nie są już takim rarytasem, to pomysłowo wykorzystane są o wiele lepszą pamiątka niż plik na komputerze.

Można więc pokusić się o zrobienie wielkoformatowego kolażu, skomponowanie ze zdjęć kalendarza czy przeniesienie ich na płótno. Taki prezent sprawdzi się np. na parapetówkę. Wszelkiego typu kroniki i albumy są natomiast świetnym podarunkiem na rocznice, urodziny czy śluby.

Miłośnikom architektury wnętrz i designu do gustu przypadną z pewnością też stylowe ramki do zdjęć. Minimalistom — szalenie popularne, monochromatyczne, utrzymane w odcieniach szarości. Zwolennikom stylu retro — francuskie passe partout lub wykonane z koralowej gliny. Gadżeciarzom — ramki świecące, grające, a nawet mające podłączenie do sieci. Wybór jest naprawdę przeogromny, a gdy dobrze znamy solenizanta lub jubilata, bez trudu znajdziemy idealny upominek.

Przy odrobinie wolnego czasu i minimalnych zdolnościach manualnych można pokusić się też o samodzielne wykonanie spersonalizowanej ramki. Oprawa obrazów to pole ograniczone jedynie wyobraźnią, a podstawą ciekawego projektu mogą być wszelkie drobiazgi znalezione w domu np. korki po butelkach, tasiemki, sznurki, makaron, kawałki tkanin, stare gazety. Internetowe blogi kipią też od podpowiedzi i instrukcji, bo trend DIY (z ang. do it yourself, czyli zrób to sam) znów wraca do łask i okazuje się modnym zajęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *