Wasza wysokość – kobieta

Buty na wysokim obcasie są niemalże nieodłącznym elementem garderoby każdej modnej, nowoczesnej kobiety. Królują nie tylko na nogach modelek podczas pokazów mody, ale również na nogach wszystkich innych kobiet przechadzających się po ulicach miast i miasteczek. Obecnie nie trzeba nawet żadnej specjalnej okazji, żeby założyć wysokie obcasy. Dlaczego zatem kobiety tak chętnie po nie sięgają? Na pewno, aby dodać sobie parę centymetrów wzrostu. Jednak to nie tylko o sam wzrost chodzi, bo im dłuższe nogi, tym szczuplejsze!

Każda kobieta marzy o tym, aby jej sylwetka, a zwłaszcza jeden z jej głównych atrybutów, jakim są nogi, prezentował się zjawiskowo. To właśnie szpilki posiadają tę magiczną moc, dzięki której, optycznie wydłużają nogi, sprawiają, że wyglądają smuklej oraz, co najważniejsze, bardziej podobają się mężczyznom. Dzięki szpilkom, nogi wyglądają o niebo lepiej i każdej stylizacji dodają wyjątkowej klasy. Nie ważne, z jakimi ubraniami się je połączy, one i tak będą już robić swoje.

Dzięki noszeniu, między innymi, kilkunastocentymetrowych obcasów, kobieta jest atrakcyjniejsza dla innych, szczególnie dla płci przeciwnej. Przyciągają one bowiem uwagę, wzbudzają podziw i sprawiają, że kobieta czuje się pewniejsza siebie. „Rośnie” nie tylko w oczach, ale rośnie przede wszystkim jej pewność siebie. Sama ze sobą czuje się lepiej i atrakcyjniej. Niektóre kobiety zakładają szpilki, aby najzwyczajniej w świecie poprawić sobie humor. Mogą wtedy poczuć tę wyższość nad innymi, iść wyprostowane z uniesioną wysoko głową. Wybór tego typu obuwia na rynku jest gigantyczny, jednak najbardziej popularne wydają się być buty włoskie, jak te oferowane na przykład w sklepie Italbut.

Mimo wielu przeciwwskazań zdrowotnych, jakim jest ryzyko wystąpienia żylaków, czy innych dolegliwości związanych z układem krążenia, nie zniechęca to kobiet do noszenia tego rodzaju obuwia. Chcą choć przez parę godzin wyglądać niczym gwiazda filmowa, przechadzająca się po czerwonym dywanie, czy modelka na wybiegu podczas Światowych Dni Mody. Pragną być w centrum uwagi, najlepiej otoczone tłumem fotoreporterów. W życiu codziennym nie wygląda to jednak aż tak kolorowo i bajkowo, ale liczy się to, na ile jesteśmy w stanie taką bajkę sobie wyobrazić.

Wysokie obcasy od zawsze były i będą symbolem kobiecości. Nic, tak jak one, nie dodaje kobiecie tyle szyku i elegancji. Nie ważne, jak byłyby niewygodne, nie ma siły, która skłoniłaby płeć piękną do zrezygnowania z ich noszenia. Kobieta gotowa jest na wiele poświęceń. Przecież, czego się nie robi w imię piękna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *