Właściwości lecytyny

Lecytyna to substancja, która jest składnikiem każdej komórki naszego ciała. Nie jest to jeden związek chemiczny, lecz mieszanina różnych związków, głównie o charakterze lipidowym. Jest jednak nie tylko budulcem naszego organizmu, ale ma również szereg innych funkcji do spełnienia. Oto najważniejsze z nich.

Lecytyna – właściwości wspomagające koncentrację

Jak już wyżej wspomniano, lecytyna jest budulcem każdej komórki naszego ciała. Znajdziemy ją również w tkance mózgowej i otoczkach mielinowych wokół komórek układu nerwowego. Pobudza ona układ nerwowy, a tym samym wspomaga ona proces koncentracji i wpływa na procesy zapamiętywania. Nie bez przyczyny lecytyna znajduje się w lekach dla osób starszych, które często skarżą się na kłopoty z pamięcią.

Lecytyna wspomaga układ krwionośny

Choć sama lecytyna jest związkiem o charakterze lipidowym, to jest to substancja, która ma pozytywny wpływ na układ krwionośny. Wiąże ona, bowiem cząsteczki „złego” cholesterolu i pomaga usunąć go z organizmu. Pomaga również rozbijać tłuszcze i cholesterol z pożywienia, dzięki czemu utrudnia przywieranie ich do ścian naczyń krwionośnych. Pozwala to zmniejszyć problemy z odkładaniem się blaszki miażdżycowej, co zapobiega powstaniu choroby wieńcowej.

Lecytyna – inne właściwości

Wspomniane wyżej właściwości lecytyny to jednak nie wszystko. Lecytyna ma, bowiem dobry wpływ również na wątrobę, gdyż wspiera jej detoksykację. Działa także pozytywnie na objawy chorób psychicznych oraz poprawia sprawność seksualną u mężczyzn.

Więcej na: vitabuerlecithin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *