medyczna marihuana

Właściwości lecznicze marihuany

Ze względu na fakt, iż marihuana uzależnia, wykorzystanie jej do celów leczniczych pozostaje kontrowersyjnym tematem. Kolejne kraje legalizują użycie jej, ale większość wciąż jest temu przeciwna, co znacznie utrudnia badania, przeprowadzane w celu odkrycia właściwości pozytywnie wpływających na zdrowie człowieka.

Konopie medyczne działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zwiotczają mięśnie, przeciwdziałają wymiotom i nudnościom. Pobudzają apetyt, zapobiegają skurczom, napadom lękowym i drgawkom. Zanotowano działanie przeciwnowotworowe. Oprócz tego są przeciwutleniaczem i pomagają w zasypianiu. Stosuje się je także w leczeniu objawów odstawienia.

Lek z konopi jest podawany przy takich chorobach jak rak, padaczka, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona i Alzheimera, autyzm czy zespół Tourette’a. Ze względu na to, że marihuana silnie oddziałuje na mózg, używa się jej w przypadku zespołu stresu pourazowego, nerwicy i psychozy. Konopie medyczne przede wszystkim mają działanie przeciwbólowe, dlatego pomagają przy przewlekłych bólach i migrenie. Wykorzystywane jest również do leczenia ludzi z uzależnień.

Pomimo wielu zalet płynących z właściwości leczniczych marihuany, pozostaje ona jednak substancją uzależniającą. Należy do narkotyków miękkich, gdyż nie uzależnia fizycznie. Zawiera THC -tetrahydrokannabinol, który całkowicie usunięty z organizmu może być nawet dopiero po trzech miesiącach. THC ma cztery fazy działania, między którymi występują okresy uspokojenia.

Uzależnienie od marihuany objawia się zaburzeniem snu, apatią, zaburzeniami koncentracji i pamięci, upośledzeniem myślenia logicznego, osłabieniem intuicji, wychudzeniem, napadami kaszlu, ograniczeniem kontaktów międzyludzkich i przekrwieniem spojówek. Z tych powodów konopie medyczne należy stosować tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *