australia

Za chlebem, czyli praca za granicą

Któż z nas przynajmniej raz w życiu nie stanął przed koniecznością szukania pracy? Robimy to na wiele sposobów. Szukamy ogłoszeń w prasie, w urzędzie pracy, zapuszczamy wici wśród rodziny i znajomych.

Niestety coraz częściej wiele ogłoszeń o pracę zawiera warunek konieczny znajomość przynajmniej jednego języka obcego. I tu pojawia się poważny problem, ponieważ wielu z nas nie zna języków obcych, nawet w stopniu komunikatywnym. W lepszej sytuacji są studenci, którzy raczej na pewno posługują się przynajmniej jednym językiem obcym. Studenci zainteresowani są stała pracą a także pracą sezonową, wakacyjną, szczególnie za granicą.

A może tak Australia praca i zwiedzanie? Brzmi bardzo egzotycznie. Wbrew pozorom nie jest to niemożliwe. Coraz więcej serwisów ogłoszeniowych oferuje nam pracę sezonową lub stałą w Australii. Praca jest legalna.  Oczywiście, jeśli znamy język angielski będzie nam o wiele łatwiej i znajdziemy więcej ofert. Mamy wiele możliwości zatrudnienia. Możemy dostać pracę w pubie, kawiarni, możemy zatrudnić się do opieki nad dzieckiem.  Dobrze płatna jest praca na budowie. Jeżeli jeszcze jesteśmy szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy to możemy poszukać sobie pracy przy rozwożeniu pizzy, gazet, czy jako zaopatrzeniowiec. Czeka na nas również praca w ogrodnictwie.

Jeżeli już wcześniej pracowaliśmy to warto mieć ze sobą referencje, ale oczywiście przetłumaczone na język angielski, bo inaczej są one po prostu niewiele warte. Oczywiście nikt z nas nie pracuje dla satysfakcji, więc ważne jest ile jesteśmy w stanie zarobić? Przede wszystkim nie popełniajmy błędu i nie przeliczajmy zarobków na naszą rodzimą walutę. Z pewnością to co zarobimy wystarczy nam przyzwoite życie, ponieważ koszty życia w Australii nie są wysokie.  Przy okazji możemy zwiedzić ten piękny kraj a może uda nam się jeszcze podszlifować język? Same zalety. Chyba warto się pochylić nad takimi ofertami pracy? Praca w Australii to  same zalety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *