Zabezpieczenie przed komarami w terenie.

Jakiekolwiek wyjście w teren, szczególnie leśny, w porze schyłku lata, początku jesieni, bardzo często będzie stwarzać poważne zagrożenie związane z komarami oraz kleszczami. Warto tutaj więc z góry przemyśleć rozsądne i skuteczne sposoby neutralizacji wspomnianych zagrożeń. Oczywiście pierwszym rozwiązaniem będzie zastosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej. To rzecz jasna nie wystarczy, więc warto dodatkowo uzbroić się w odpowiednie preparaty ochronne, które pozwolą na skuteczne odstraszanie komarów oraz kleszczy. Te jednak, także obecnie nie charakteryzują się najlepszą skutecznością. Obecnie warto zainwestować natomiast w nowoczesne urządzenie do odstraszania komarów i kleszczy o nazwie Thermacell MR150.

Czym jest urządzenie do odstraszania insektów Thermacell MR150?

Jest to niewielka skrzynka, która po uruchomieniu zapewnia nam około 20 m2 dookoła, przestrzeni całkowicie bezpiecznej od wszelkiego rodzaju komarów i innych insektów. W urządzeniu znajdziemy odpowiedni wkład zapachowy, nasączony środkiem, który parując uwalnia zapach odstraszający dla insektów. Substancją czynną jest tutaj środek d-alertyne. Jest to syntetycznie uzyskana substancja na wzór tej, występującej naturalnie na przykład w chryzantemach. Oczywiście jest ona w stu procentach przebadana i sprawdzona. Agencja ochrony Środowiska USA w wyniku przeprowadzonych badań, wydała decyzję o dopuszczeniu środka do eksploatacji, gdyż nie wykazuje znamion substancji zagrażających zdrowiu lub życiu człowieka, zwierząt, ani też nie zagraża środowisku naturalnemu. Jest to więc substancja w pełni bezpieczna w codziennej eksploatacji i nie musimy się jej w żadnym razie obawiać. Potwierdzono także, iż jest ona w pełni bezpieczna dla alergików. Jednym słowem nie ma żadnych przeciwwskazań co do jej użytkowania w jakichkolwiek warunkach.

Koszty zakupu i eksploatacji.

Bardzo istotną kwestią jest tutaj także to, iż urządzenie Thermacell MR150, nie jest jakoś specjalnie kosztowne. Samo urządzenie kosztuje w granicach 150-160 PLN, a kupić je możemy nawet w sklepach internetowych. Wraz z urządzeniem dostajemy zapasowe maty zapachowe oraz wkłady butanowe, które zapewnią nam około 12 godzin nieprzerwanej ochrony. Warto jednakże nadmienić, iż nie musimy przecież urządzenia trzymać stale włączonego. Załączać i wyłączać możemy dowolnie, według naszych potrzeb. Pozwala nam to na bardziej efektywne wykorzystanie całego urządzenia. Dodatkowe wkłady także nie należą do wyjątkowo kosztownych. Dodatkowy zestaw wkładów i mat zapachowych na kolejne 12 godzin ochrony to koszt 39 PLN. Możemy jednakże kupić także większy zestaw za 119 PLN. Bedize on zapewniać nam ochronę na pełne 48 godzin. Możemy więc powiedzieć, iż zarówno zakup urządzenia Thermacell MR150, jak i jego późniejsza eksploatacja nie będą należały do zbytnio kosztownych. W zasadzie to większość z nas będzie w stanie sobie na taką inwestycję pozwolić. Czy to na grzyby, na ryby, na polowanie czy też nawet na letni biwak w ogródku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *