Zaopatrzenie dla warsztatu samochodowego

Jednym z bardziej istotnych aspektów prowadzenia warsztatu samochodowego jest jego prawidłowe zaopatrzenie. Trudno wszak sobie wyobrazić dobrze prosperujący warsztat, bez dostępu do podstawowych części zamiennych, oraz szybko zużywających się maszyn oraz narzędzi. Dlatego też, każdy właściciel tego typu warsztatu samochodowego, musi położyć na tę kwestię nacisk, bowiem od prawidłowego zaopatrzenia zależne będzie to, czy pracownicy będą w stanie świadczyć usługi na odpowiednio wysokim poziomie. Przyjrzyjmy się wobec tego z nico bliższej perspektywy temu zagadnieniu, aby przybliżyć sobie ten problem i skupić na jego złożoności, celem prawidłowego rozpracowania.

Codzienność w warsztacie.

Każdego dnia, pracownicy warsztatów samochodowych wykorzystują swoje narzędzia do pracy, a te podlegają systematycznej eksploatacji. Z biegiem czasu każdy śrubokręt będzie wymagać na nowy. Każdy komplet kluczy kiedy się wyeksploatuje, bądź też zniszczy podczas pracy. Ale narzędzia to jedno. Osobną kwestią jest zaopatrzenie w podstawowe części zamienne, niezbędne w codziennej pracy mechanika samochodowego. Tutaj oczywiście królować będą wszelkiego rodzaju śrubki, sprężynki i łożyska. Zdecydowaną większość trzeba będzie z reguły sprowadzać na zamówienie, bowiem nie sposób nakupić 500 kompletów łożysk, które będą przez najbliższych kilka lat leżeć na półce i niszczeć. Tutaj trzeba rozsądnego podejścia i współpracy z dostawcą tychże części, który zapewni nam sprawne dostarczenie wszystkich potrzebnych w danym momencie części. W kwestii narzędzi w zasadzie można samodzielnie na bieżąco dokupywać poszczególne rzeczy, albo tez zamawiać u dostawców w przypadku, kiedy wyraźnie widać, iż niebawem będziemy potrzebować nowych narzędzi. Niemniej jednak w przypadku takich na ten przykład łożysk, o wiele lepszym rozwiązaniem jest podpisanie stałej umowy na dostarczanie łożysk.

Dostawy łożysk na warsztat samochodowy.

W celu podpisania umowy warto znaleźć solidnego dostawcę, na przykład firmę Stożek, która oferuje nam bardzo szeroki asortyment łożysk do różnych modeli samochodów, od wielu różnych producentów. Po podpisaniu odpowiednich dokumentów, wystarczy na bieżąco sprawdzić w katalogu łożysk, na stronie stozek.pl, czy dany model jest dostępny a następnie składamy zamówienie. W kilka dni później łożyska dostarczane są kurierem i można przystąpić do właściwej pracy w danym przypadku. Tutaj przede wszystkim zyskujemy gwarancję, iż zamówione łożyska zawsze będą dokładnie takie, jakich potrzebujemy, a co więcej, ich koszt nie będzie nigdy zanadto wygórowany. W przypadku braku danego rodzaju łożyska na stanie, możemy zamówić takie same model od innych producentów, lub też zlecić firmie Stożek, sprowadzenie dla nas konkretnego typu łożyska. Jest to dość oczywiste, bowiem w wielu przypadkach klient chce dostać oryginalne części zamienne, a nie wyprodukowane przez innych wytwórców. Aczkolwiek zdarzają się klienci, którzy celowo wybierają tańsze zamienniki, aby zaoszczędzić na serwisowaniu swojego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *