lost-room

Zaproś przyjaciół do pokoju zagadek

Spędzanie wolnego czasu wśród przyjaciół to ulubione zajęcie zwłaszcza ludzi młodych. W gronie zaprzyjaźnionych osób lepiej się tańczy w klubie, przyjemniej ogląda film w kinie czy szaleje w lunaparku. Osoby mieszkające w dużych miastach mają szczególnie bogatą ofertę rozrywek przeznaczonych dla grup, a zaliczyć do nich z pewnością można nową zabawę, na którą moda do Polski przywędrowała z Zachodu. Chodzi o zabawę typu „escape game”, czyli pokój zagadek.

Gra znana również jako escape room czy exit game jest z całą pewnością doskonale znana fanom gier komputerowych, a teraz można jej spróbować „na żywo”. Chodzi w niej o to, by rozwiązując serię zagadek wydostać się z pokoju, a realny pokój zagadek ma dokładnie takie same zasady jak gry komputerowe. Chętna do zabawy grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu i ma z góry określony czas na znalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. Aby tego dokonać trzeba odkryć ukryte wskazówki, rozwiązać kolejne łamigłówki i przebrnąć przez cały labirynt zagadek.

Czasami zabawa polega na rozwiązaniu innego zadania, np. zagadki kryminalnej. Oczywiście żeby wygrać trzeba wykazać się pomysłowością, spostrzegawczością i umiejętnością pracy w zespole. Ta pasjonująca rozrywka podoba się nie tylko młodym ludziom. Bawią się w nią także całe rodziny lub grupy pracowników w ramach imprez integracyjnych. Rzeczywiste pokoje zagadek są często rezerwowane z okazji rożnych imprez okolicznościowych, do których zaliczyć można wieczory panieńskie i kawalerskie, urodziny, imieniny itp. Istnieje także możliwość wykupienia vouchera przeznaczonego na prezent.

Gra escape room naprawdę wciąga ludzi w różnym wieku, a o jej popularności świadczą kolejne otwierane pokoje w polskich miastach, jak Lost Room w Krakowie. Wspólna zabawa podsyca emocje i daje pretekst do późniejszych długich dyskusji, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie próbował takiej rozrywki, jak najszybciej powinien to nadrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *