lost-room

Zaproś przyjaciół do pokoju zagadek

Spędzanie wolnego czasu wśród przyjaciół to ulubione zajęcie zwłaszcza ludzi młodych. W gronie zaprzyjaźnionych osób lepiej się tańczy w klubie, przyjemniej ogląda film w kinie czy szaleje w lunaparku. Osoby mieszkające w dużych miastach mają szczególnie bogatą ofertę rozrywek przeznaczonych dla grup, a zaliczyć do nich z pewnością można nową zabawę, na którą moda do Polski przywędrowała z Zachodu. Chodzi o zabawę typu „escape game”, czyli pokój zagadek.

Gra znana również jako escape room czy exit game jest z całą pewnością doskonale znana fanom gier komputerowych, a teraz można jej spróbować „na żywo”. Chodzi w niej o to, by rozwiązując serię zagadek wydostać się z pokoju, a realny pokój zagadek ma dokładnie takie same zasady jak gry komputerowe. Chętna do zabawy grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu i ma z góry określony czas na znalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. Aby tego dokonać trzeba odkryć ukryte wskazówki, rozwiązać kolejne łamigłówki i przebrnąć przez cały labirynt zagadek.

Czasami zabawa polega na rozwiązaniu innego zadania, np. zagadki kryminalnej. Oczywiście żeby wygrać trzeba wykazać się pomysłowością, spostrzegawczością i umiejętnością pracy w zespole. Ta pasjonująca rozrywka podoba się nie tylko młodym ludziom. Bawią się w nią także całe rodziny lub grupy pracowników w ramach imprez integracyjnych. Rzeczywiste pokoje zagadek są często rezerwowane z okazji rożnych imprez okolicznościowych, do których zaliczyć można wieczory panieńskie i kawalerskie, urodziny, imieniny itp. Istnieje także możliwość wykupienia vouchera przeznaczonego na prezent.

Gra escape room naprawdę wciąga ludzi w różnym wieku, a o jej popularności świadczą kolejne otwierane pokoje w polskich miastach, jak Lost Room w Krakowie. Wspólna zabawa podsyca emocje i daje pretekst do późniejszych długich dyskusji, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie próbował takiej rozrywki, jak najszybciej powinien to nadrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *