Zastosowanie pomp wirowych przy odwadnianiu

Realizacja wszelkiego rodzaju zadań związanych z odwadnianiem wymaga przede wszystkim zastosowania odpowiednio dopasowanej do konkretnego przypadku technologii, która umożliwi osiągnięcie odpowiedniego poziomu wydajności. Tutaj bardzo często, wielu przedsiębiorców nieumiejętnie dobiera technologie, w związku z czym też ponoszą stosunkowo spore straty z tego tytułu. Warto więc przyjrzeć się nieco wnikliwiej temu zagadnieniu, aby umiejętnie określić, kiedy lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie agregatu wyposażonego w pompę wirową, a kiedy warto skorzystać z innych rozwiązań, jak na przykład z pomp zatapialnych do wody zanieczyszczonej.

Prowadzenie prac w terenie podmokłym.

W przypadku, kiedy zachodzi konieczność prowadzenia wykopów ziemnych w terenie podmokłym, najlepszym rozwiązaniem będzie skuteczne obniżenie poziomu wody gruntowej, co obecnie realizowane jest przede wszystkim poprzez zastosowanie systemów igłofiltrowych z odpowiednim agregatem pompowym. W tym przypadku bardzo dobrze do współpracy z igłofiltrami dostosowane są pompy GECO POWER wyposażone w nowoczesne i bardzo wydajne pompy wirowe do odwadniania, dzięki czemu wydajność całego systemu igłofiltrowego zawsze będzie stać na odpowiednio wysokim poziomie. Pompy GECO POWER wyposażone są we wspomaganie pompą próżniową, która nie wymaga wymiany oleju ani tez nazbyt częstej wymiany łopatek. Generalnie można powiedzieć, iż zastosowanie tej akurat pompy w przypadku współpracy z systemami igłofiltrowymi zapewni nam wysoki poziom wydajności, co w każdym przypadku będzie jak najbardziej skutecznym rozwiązaniem.

Odwadnianie zalanych wykopów budowlanych.

Oczywiście w toku prowadzenia prac budowlanych, będziemy mieli także do czynienia z wieloma innymi przypadkami, a między innymi z takim, gdzie wykopu budowlane zostaną nagle zalane wskutek na przykład bardzo intensywnych opadów atmosferycznych. Jeśli do tego dołożymy jeszcze gliniaste podłoże, z cała pewnością samoczynne opadanie wody i jej wsiąkanie w grunt będzie trwać wyjątkowo długo, co nie jest dobre. W takich przypadkach koniecznością będzie zastosowanie odpowiedniej pompy zatapialnej do wody zanieczyszczonej, bowiem system igłofiltrowy raczej na niewiele się tutaj zda. Pompa zatapialna do wody zanieczyszczonej natomiast perfekcyjnie poradzi sobie z brudną wodą z wykopów, a jednocześnie będzie w stanie nawet zapewnić pompowanie wody z pewną zawartością ciał stałych o niewielkiej maksymalnej średnicy.

Podsumowanie

Jak więc bardzo wyraźnie widać, odpowiednie dopasowanie technologii odwadniania do konkretnego przypadku jest tutaj bardzo istotne, bowiem w przypadku niewłaściwego doboru technologii odwadniania do konkretnego przypadku, niestety ale nie będziemy mogli skutecznie przeprowadzić procesu odwadniania. To zaś z kolei znacznie wydłuży proces realizacji danego zadania, co w każdym przypadku jest absolutnie niedopuszczalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *