architektura wnetrz przyszlosciowym zawodem

Zawód z perspektywami na przyszłość

Gdy myślimy o wyborze właściwego kierunku studiów, pojawia się mętlik w głowie. Wiele mówi się obecnie o zawodach przyszłości, ale także o takich, które w przyszłości zostaną wyparte przez automaty. Do zawodów zagrożonych wymarciem z pewnością nie należy projektant wnętrz. Profesja ta wymaga kreatywności, czyli czegoś, czego nie potrafią maszyny.

Projektowanie wnętrz opiera się na decyzjach, które nie mają związku z logiką, ale bardziej z indywidualnym gustem i ceniona jest niepowtarzalność, oryginalność. Kierunek, na którym nauczymy się, jak projektować wnętrza nosi nazwę architektura wnętrz i oferowany jest na wielu krakowskich uczelniach wyższych. Przydatnymi umiejętnościami na takim kierunku są znajomość rysunku technicznego oraz wyobraźnia przestrzenna.

Jeśli daną osobę interesuje projektowanie wnętrz w przyszłości i chce związać się z nim zawodowo, to warto pomyśleć o tym już w liceum i zapisać się na lekcje rysunku. Niektórzy radzą sobie z tym świetnie od razu, niektórzy potrzebują dodatkowych korepetycji. Jest to jednak niezbyt droga inwestycja na przyszłość, a zapewne warta wdrożenia. Może przynieść mnóstwo korzyści.

Projektant wnętrz ma wybór, bowiem może pracować na etacie – rozwiązanie zwykle stosowane na początku kariery, by zebrać doświadczenie i pozyskać kontakty – lub otworzyć swoją własną działalność – biuro projektowe – i zarabiać na tym naprawdę całkiem duże pieniądze. Dlatego architektura wnętrz w Krakowie jest wciąż dość dobrze obleganym kierunkiem studiów i trzeba się postarać, by dostać się na najlepsze uczelnie na ten kierunek. Z tego wynika duża konkurencja i konieczność włożenia w naukę ciężkiej pracy. Jak najbardziej się to opłaca w dalszej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *