Zwalczanie szkodliwych gryzoni w naszym otoczeniu, czyli skuteczna deratyzacja.

Gryzonie stanowią w naszym sąsiedztwie bardzo poważne zagrożenie, przede wszystkim dlatego, iż roznoszą wiele chorób zakaźnych i niszczą nasze zapasy żywności. Pół biedy, gdyby tylko wchodziły i się najadły nie robiąc szkód, ale one musza wszędzie zostawić swoje odchody pełne szkodliwych drobnoustrojów skutkiem czego żywność staje się dla nas bezużyteczna. W przypadku więc, kiedy w naszym sąsiedztwie pojawi się kolonia myszy, czy też szczurów, koniecznością będzie wezwanie specjalistów z firmy DDD, którzy przeprowadzą deratyzację polegającą na wytruciu wszystkich osobników.

Metody przeprowadzania deratyzacji.

Zdecydowanie najczęściej deratyzacja realizowana jest przy zastosowaniu wszelkiego rodzaju trucizn, aczkolwiek trzeba tutaj umiejętnie podejść do kwestii ich podawania. Trzeba dobrać truciznę w taki sposób, aby był to jak najbardziej atrakcyjny pokarm dla myszy lub szczurów. Mamy tutaj do dyspozycji wszelkiego rodzaju pasty, kremy czy też granulaty, które należy umiejętnie podłożyć aby gryzonie uznały je za pożywienie i tym samym się wykończyły niejako samodzielnie. Zdecydowanie lepszym rodzajem trutek w przypadku większych kolonii jest ta, która działa dopiero po pewnym czasie, bowiem kiedy pożywia się cała kolonia, współtowarzysze nie giną podczas jedzenia, wobec czego pozostałe osobniki nie będą w stanie powiązać ich śmierci ze zjadaniem danego typu pożywienia. Na pojedyncze osobniki można stosować trutki natychmiastowe, co ułatwia oczywiście znalezienie zwłok i ich utylizację. W przypadku trutek działających z opóźnieniem trzeba będzie jeszcze znaleźć potem zwłoki które będą z reguły w gnieździe lub tez najbliższych jego okolicy. Dlatego też przed przystąpieniem do deratyzacji należy przeprowadzić precyzyjne rozpoznanie terenu aby potem wiedzieć gdzie szukać zwłok martwych myszy lub szczurów celem ich usunięcia.

Deratyzacja samodzielna czy przez firmę DDD?

Wielu z nas w celu oszczędności z całą pewnością wybrałaby opcję samodzielnie przeprowadzanej deratyzacji, niemniej jednak trzeba powiedzieć, iż nie jest to rozwiązaniem dobrym. Trzeba tutaj zdać sobie sprawę, iż w tym procesie wykorzystywane są trucizny, które mogą być niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i dla naszych zwierząt domowych, toteż lepiej będzie zdać się na specjalistów, dla których deratyzacja Bielsko Biała to codzienność. Posiadają oni odpowiednie środki ochrony osobistej, oraz niezbędną wiedzę, pozwalającą na wyniszczenie gryzoni bez powodowania zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Trzeba oczywiście liczyć się w tym przypadku z koniecznością poniesienia kosztów, jednak płacimy tutaj za skuteczność, i bezpieczeństwo podczas pozbywania się gryzoni, a nie tylko za zwykłe rozłożenie trutki. Gdyby tylko chodziło o rozłożenie trutki na szczury czy też myszy, to raczej bez trudu każdy z nas poradziłby sobie z tym zadaniem sam, ale tutaj trzeba jeszcze zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, a następnie zutylizować zwłoki martwych osobników co w przypadku dużej kolonii stanowi nie lada wyzwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *